Vodafone a neomezený datový tarif

Napsal dne Úno 5, 2007 na Blog | 5 komentářů

Dnes se mi stalo, že mobilním připojení GPRS / EDGE (na vesnici GPRS), spadla rychlost na 2 kB/s. ?íkal jsem si, že je pondělí a v 10h ráno lidé třeba volají, tak je kapacita sítě menší. Když jsem ale stejnou rychlost měl i v 18h, tak mě to už celkem štvalo – když se vám stránka načíta 480s a pořád není načtená, tak to trochu naštve.

Zavolal jsem proto ze svého jiného čísla (primární číslo, předplacená služba Vodafonekarta), na infilinku. 3x jsem byl odpojev v 2:30 a na operátora jsem se dovolal až z půjčeného tafirního čísla. Opravdu si prosím odpusťte stupidní hlášky „naši operátoři hovoří se zákazníky, kteří se dovolali přes vámi„. Keci, každý student přeci ví, že to zvedají podle proprit a toho, co máte za tarif a jak voláte. Takže to zvednou 3x mamce s tarifem Nabito 300, než mě, clověku co tam je 6 let, má všechny balíčky co jdou a utratil majlant. Nevadí …

Po dovolání na infolinku a přepojování, jsem zjistil, že plánovaná odstávka ani výadek to není. Tak pry zkusi restartovat mé nastavení (jako u nich, protože notebook a další veci jako DNS a podobně mám správně). Nechápu, jak nastavení DNS souvisí s rychlostí, když jste připojení, ale dobrá.

Po hodine telefonát od Vodafone. Tak prý už ví čím to je, překročil jsem limit na FUP. Ehm, ten limit je prý 3 GB a bude to obnoveno na začátku dalšího zúčtovacího období. Takže si to sečteme: človek jako deb*l platí okolo 800kč měsíčně za neomezené připojení, pak žije většinou na GPRS (a když má štěstí, tak i EDGE), což je 5kB/s (EDGE někdy i 20kB/s). Tahle rychlost je v dnešní době naprosto nevyhovující, ale co. Do vlaku a na „nouzovky“ to ještě jde. Jinak dokážete si představit, jak je obtížné přetáhnout po mobilu s 5kB/s 3GB za měsíc? Povedlo se mi to před 2 lety o velké prázdniny a jinak ne.

Ale ne, Vodafone si prostě nastaví tak krásně malý 3 GB limit a pak máte 2kB/s. Na tom se nedá žit, to je i na ICQ málo. A má situace vypadá tedy následovně: do pátku jsem nemocný a ležím doma. Jediné co tu mám, je notebook a mobily. WiFi bych tu chytnul taky (a měl bych 4Mb/s zadarmo), ale počítač jsem odvezl a tento notebook má jen integrovanou WiFi (přesto bych za oknem signál chytil). V pátek se taky přesouvám zpět do Prahy, kde mám 6Mb za 350 za měsíc. To je tedá vááážně super, že mi v pátek znovu obnoví plnou rychlost. Mám do soboty něco stihnout (na internetu), ale díky skvělému FUP si neškrtnu. Ani nemůžu zaplatit pár stovek navíc a jet dál. Prostě bomba. Takže díky Vodafone, zkazil jsi mi následujících 5 dní (včetně všech lidí, co na práci čekají).

A co vy, jste spokojeni s vaším tarifem a FUP?
(prosím, odpusťte mi mé citové „výlevy“, ale jsem opravdu naštvaný. Člověk je jednou do roka nemocný a stane se mu tohle..)

Mimochodem, v praxi to vypadá asi následovně:

rychlost: 16 kb/s (2,0 kB/s)
stáhnutí 1 MB: 506 s
stáhnutí 100 MB: 14 h 4 min 2 s
za 1 minutu: přenesete 121 KB
za 1 hodinu: přenesete 7,1 MB
(zdroj: speedtest.cz)

5 komentářů na“Vodafone a neomezený datový tarif”

 1. CzechCloud řekl:

  Treba to zavedli, kvuli zvysujicimu se poctu zakazniku. Ciste a jednoduse, nechce se jim vylepsovat svuj system a tak ho radsi omezi. Ale fakt je, že na 2kBps bych asi umrel.

 2. xg řekl:

  zbehni k eurotelimu cdma.
  fup je fuj.. kdyby byl aspon nejak rozumnej (10GB+) ale tohle se prosurfuje za tyden..

 3. gha řekl:

  O2 hsdpa je v pohode(teda rychlost). S FUP by mohli nieco spravit, bo 2.5GB/week nieje nic moc.

 4. Já měl neomezené 192/192 1:1 za 500kč měsíčně. Holt monopol. Stačilo koupis lepší anténu a chytám ze sousední vesnice cca 1Mbit za 350kč. Ve škole 16Mbit, taky pěkné. Ani v jednom případě FUP

 5. Falcon řekl:

  <p>No jo no, Vítrfon – co chceš :)</p>

Zanachat odpověď