Poslední přednáška Randyho Pausche

Napsal dne Čvc 30, 2008 na Blog | 0 komentářů

Možná jste si všimli, že se nedávno na Google homepage objevil dole text „n Memoriam Randy Pausch ( 1960-2008 )“. O co vlastně šlo?

Randy Pausch (manžel a otec 3 dětí) byl profesor na univerzitě Carnegie Mellonové, kde měl svou poslední přednášku nazvanou – Achieving Your Childhood Dreams. Před nějakým časem byl diagnostikován s neoperovatelným nádorem na mozku a bylo mu  později řečeno, že mu zbývá posledních 3-6 měsíců života. A co udělal? .. učil dál. Chtěl před dál svě životní moudro a zkusenosti – podařilo se mu to.

Osobně si tohoto člověka velmi vážím a jeho přednáška byla inspirující jak pro mně, tak pro 5 miliónů lidí, kteří tento skvost shlédli na YouTube. Pokud si uděláte něco málo přes hodinku času, klidu a umíte anglicky, doporučuji vám se na ní podívat:

Pokud se vám líbila, podívejte se i na jeho další přednášky (jako třeba Time Management).

„Pausch, the married father of three, was an energetic and fun-loving computer science professor at Carnegie Mellon University in Pittsburgh when, in 2006, he was diagnosed with pancreatic cancer. A year later, despite surgery and chemotherapy, physicians discovered the cancer had spread to his liver and spleen. He had been told he had perhaps six months to live,“ remembers Chicage Tribune.

On Sept. 18, 2007, Pausch delivered an inspiring speech about fulfilling childhood dreams. „Pausch talked about his lessons learned and gave advice to students on how to achieve their own career and personal goals.“ The video had almost 4 million views at YouTube and Google decided to link it from the homepage (there’s also a transcript).

„Get a feedback loop and listen to it… Show gratitude… Don’t complain. Just work harder… Be good at something, it makes you valuable… Find the best in everybody… And be prepared. Luck is truly where preparation meets opportunity.“ That’s how it ends.

Zdroj: Google Systems

Zanachat odpověď