MSN a Hulandra vs QIP

Napsal dne Říj 31, 2006 na Blog | 3 komentáře

Jeden příspěvek co neprošel schválením do Hulan blogu. Pořád se objevují v diskuzích boje

Linux x Windows
Firefox x Opera
ICQ x MSN
DDR x ITG

tak jsem si taky udělal jeden komentář za sebe. Dám ho aspon sem a pokud máte stejný či jiný názor, hoďte ho do diskuze. Já narozdíl od jiných lidi cizí názory nemažu (maximálně nějaké spam roboty).

Ok, jdeme si rejpnout. Už to tu zas přerůstá ve svté války (Windows x Linux, Mac x PC, ICQ x MSN, Firefox x Opera):

 • servery ICQ/AOL často padají a jsou nedostupné, poté nelze odeslat žádnou zprávu,
 • oficiální ICQ klient je nejhorší existující aplikace, extrémně nepřehledná, pomalá, nestabilní, vzhledově odporná,
 • ICQ protokol má omezení hesla na 6-8 znaků,
 • ICQ protokol není open-source, a navíc jej ICQ/AOL velice často mění, aby znesnadnila život (o mnoho lepším) "neoficiálním" klientům,
 • ICQ protokol je celosvětově rozšířen podstatně méně než MSN či Yahoo,
 • musíte se dívat na reklamu (pokud nechcete zasahovat do autorského díla).
 • Servery padají podstatně méně, než jiné (garantovaný webhosting s 99.5% padá častějí než ICQ server a to jede na Linuxu. A MSN pojede navíc na Woknech, takže .. co bude více padat?)
 • Oficiální klient, to je celkem nepřesné. ??ekl bych že ICQ 5.1 je program naprd, moc blbostí uvnítř a nepřehldný. Jestli padá nebo je pomalý, to bych nezminoval. Ale oficiální klient je i ICQ2003b (který u mě maká 5 let a pořád nespadla historie, narozdíl od Mirandy a spol – MSN si při upgradu třeba z verze 1 vezme sebou historii?). ICQ pro Symbian je taky oficiální klient, webová verze je taky oficiální klient. Tak nesrovnávejte vše s nenastavenou verzí 5.1
  Taky jí nepoužívám, a mimochodem soubory přes NAT dostane (5.1 dokonce přetáhne i to, kde Skype a starší ICQ selžou).
  Stejně bych doporučíl buď QIP, ICQ 2003b, nebo NASTAVENOU Mirandu (nenastavená miranda, je jak Firefox bez pluginů = plně naprd)
 • ICQ protokol má hesla o max. délce 8. Otázka je co je bezpečnějsí, jestli heslo "microsoft" (9 znaků), nebo "hJPk20,c". Nejde o délku, ale o sílu hesla. Lidi co si na MSN dáávají jesla jako na maily, nebo nějaká jména a příjmení, tak si koledují o hck. ICQ navíc po pár pokusech dá párminutový ban, a hesla už "zkoušt" nemůžete.
 • ICQ protokol není open source. No a? Skype protokol taky není open source. Vadí to někomu? Copak chcete psát vlastního klienta?
 • Celosvětově je možná méně rozšíře, ale v téhle republice vede. Nebudu třeba volat přes China Telecom, protože má nejvetší podíl na trhu, ale to co je tady.
 • Můsíte? Nemusíte. Mějte si v PC filtr na reklamu, pak jí nebudete mít v ICQ 5.1 Nebo si sosněte nějakou záplatu (njn, neoficiální), nebo si program upravte .. ale to by bylo ono zasahování do autorského díla co? Jako to odstra??ování do MSN je to samě, ale dobře. Použite si teda QIP a máte to bez reklamy. Do žádného díla nezasahujete a můžete mít klidně svědomí. 

A jestli někomu vadí ty nedoručitelné odkazy a má ICQ 5.1, tak ať si to opraví: http://www.pocitac.com/?item=icq-5-1-jak-zprovoznit-dorucovani-odkazu , http://www.pocitac.com/?item=icq-5-1-nici-a-nedorucuje-www-a-ftp-odkazy

nebo přejde na jiné klienty QIP, Miranda. Lidi co mají defaultně IE, taky přejdou na Firefoxe nebo Operu, že? Jen někteří lidé stále používají MSN a na alternativního kliente nepřejdou, no asi jim stačí co mají (pár uživatelů, bez reklamy). Kdyby tu MSN bylo v KVALITNÍ podobě dříve, lidi by šli na něj a ne na ICQ. Ale když teprve nedávno zprovoznil Offline zprávy, tak to je trochu zaspaná doba. Nebo ať si udělá podporu ICQ komunikace. V ICQ máte taky možnost komunikace s AIM kontakty, tak proč to není v MSN? Yahoo taky s MSN komunikuje, Gmail a Jabber také .. ale proč by se někdo snažil. Přece Microsoft nebude dělat podporu pro ICQ, když jen nějaká "blbá" země v evropě jede na ICQ, ne? Nemají tam reklamu, takže ani peníze, tak proč se snažit a dělat něco pro lidi?

Jestli to vyznělo tvrdě, tak je mi líto, ale musel jsem svůj nároz vyjádřit, když tu všichni jen obhajují MSN. Je to diskuze, správně? A ne "klub vyznávačů MSN".

3 komentáře na“MSN a Hulandra vs QIP”

 1. CzechCloud řekl:

  Tomu rikam hodne vytribeny nazor na icq. Moc pekne. Pan Hulan by mel udelat neco se svoji zarputilosti proti nemu.

 2. Mewoack řekl:

  test

 3. Mewoack řekl:

  [2] hmm, nejak mi to tady hazelo errory ri vlozeni prispevku… ale test sel… ale vykaslal sem se teda ne to…

Zanachat odpověď