QIP Infium – nástupce QIP i se screenshoty

Napsal dne Čvn 26, 2007 na Blog | 6 komentářů

Konečně byla uvolněna další (mnou očekávaná) verze QIP. Je zatím v beta verzi a jmenuje se QIP Infium. Začneme odkazem na download a rovnou i s češtinou:

http://download.pocitac.com/index.php?dir=Komunika…

A nyní již oblíbené screenshoty QIP Infium:

Login – na začátku si uděláte profil k účtu. Uvnitř můžete mít už ICQ, Gtalk … Jde zaškrtnout i neptaní se na heslo.

QIP Xsoft skin vs QIP Infium default skin. U QIPu Inf. si můžetezobrazit i lištišku ke každému protokolu (jako že pak jde zapnout ICQ a vypnout Jabbera).

Nastavení vypadá podobně, ale konečně tu je unikátní nastavení k uživatelům. Každý může mít svůj zvuk, vlastní font a další unikátní nastavení. Joo. Na tohle jsem čekal od doby ICQ 2003b. A konečně je to zpět.

Zobrazení profilu vypadá podobně, ale stejně můžete vidět IP klienta a další vychytávky.

Chat okno. Jde si zde hrát s avatary, zobrazit okno s uživatelem samostatně. Jinak QIP 8020 korektně QIP Infium nadetekuje (identifikuje se jako QIP Infium (9000) beta)

Status ikonky a možnosti pro práci s kontaktem se moc nemění. Pořád je zde ale ono slavné unikátní nastavení a staré dobré "smazat sebe z cizího ICQ listu".

Historie jde exportovat. A to i do více formátů. QIP Infimm má i pluginy, tedy – bude mít, možná, někdy.

Notifikace a smajlící vypadají podobně. Dokonce máme nové *WALL* smajlíky.

Mimo ICQ a Jabberu (Gtalk) je zde ještě jedna možnost komunikace. A to přes XIMSS (řekl bych, že to bude něco jako SIPko). A v poslední řadě, můžete poslat jednu zprávu tuně příjemců.

Tak co říkáte, je na čase přejít z ICQ 2003, ICQ 6 a QIPu na QIP Infium?

 

6 komentářů na“QIP Infium – nástupce QIP i se screenshoty”

 1. Pokud chcete zmenit cestu, kam QIP Infimum uklada profil, pak smazte z registru (start – spustit – rgedit) vetev: HKEY_CURRENT_USER\Software\Infium

  Dostanete opet volby:
  – current user Application data folder (dobry pro Visty)
  – Program folder (jako driv)

  Mimochodem, kdyz budete mit slozku "Profiles" v QIPu, a pak smazete registry, tak uz se vas QIP nepta, protoze vi, ze muze do slozky kde je nakopirovan. (tj. pokud i pak chcete vynutit ptani se na cestu, tak slozku Profiles smazte nebo prejmenujte).
  Tot vse

  Jinak QIP Infimum podporuje i puste 2 (i vice) ICQ najednou. Staci si prekopirovat ICQxxx.dll a jedete. Pokud to nezvladnete sami, juknete na forum http://qipim.cz/viewforum.php?f=11

 2. Honza Pastorek řekl:

 3. Dead řekl:

  abrhám linkoln

 4. kabakov řekl:

  qip infium jiz par tydnu take pouzivam a zatim jsem s tim spokojen. Dosud jsem se po zapnuti rozhodoval jestli pustit qip nebo psi, vetsinou to vyhral qip a v nem musel muj jabber ucet jit stranou. Nyni to mohu mit konecne pekne pohromade. Jen netrpelive cekam na novou verzi, protoze tato je trochnu nestabilni … ne moc, ale cas od casu neprijemne spadne … rodice (ktere jsem na qip infium take premigroval) navic hlasi ze jim pada jabber ucet pri posilani sms z nej, tak nevim

 5. Scary řekl:

  Já zatím zůstávám u QIPu. Infinium mi ještě nepřijde jako "ohodnoceníhodné" 🙂

 6. Pěkný článek.
  Já zůstávám u QIPa. Mimochodem, koukám že máš kontakt na Verču, svět je malý 😉

Zanachat odpověď