Vodafone a FUP

Napsal dne Bře 13, 2012 na Android | 1 komentář

Právě se Internetem prohání kauza ohledně FUPu a o zastavení internetu po jeho překročení. Na toto téma jste si mohli přečíst několik článků, a mrknout na aktuální ceník internetu u Vodafonu.

No a jak to vypadá u mě?

Mě se povedlo u Vodafone vyčerpat FUP hned první den. 150 MB / 177Kč.

A to jsem používal jen Androidí telefon. Ráno jsem si přečetl webové zprávy, přes den zkontroloval maily, fb, twitter, a večet při aktualizaci a pár youtube videích konec.

 

Škoda, že nevidíte i časy, bylo to:

75% – 23:3090% – 23:35100% – 23:37

Deset proent za dvě minuty, to je opravdu síla 🙂

 

Prostě si musím víc hlídat data, zakázat tunu blbostí, automatických aktualizací, nainstalovat měřiče přenosů, monitorovat co jaká služba dělá (třeba Google+ co nepoužívám dala desítky MB jen tak na pozadí). Coby mobilně gramotného uživatele mě to nevadí. Ale chudáci „obyčejní“ uživatelé mobilních služeb, jestli si koupí taky chytrý telefon, tak si moc dlouho rychlého netu neužijí. Stejně jako člověk, co si koupí internet domu, tak aby studoval co je WPA a WEP na jeho wi-fi AP. Fakt škoda, že díky takto nastavenému FUPu si musí uživatel číst tolik (zbytečných) informací.

 

Ale chápu to no.

PS: při používní internetu v mobilu (bez FUPu) se čtením mailů, zpráv, sem tam upload fotky, najít MHD spojení, kouknout kde na mapě jsem, upload score hry, kontrola sociálních sítí, a aktualizacemi se dostávám na 600-800MB za měsíc (statistika z 2ročního používání). A to opravdu netahám filmy, jen imho normálně používám mobil a data.

Jeden komenář na“Vodafone a FUP”

  1. Honza řekl:

    Datovej limit u Vodafonu už jsem párkrát vyčerpal, ale vždy to bylo ke konci zúčtovacího období. Jinak kde můžu zapínam Wifi. Protože jinak by mi ten limit taky nestačil 🙂

Zanachat odpověď