Jak na WiiKey config DVD na Wii 3.0e

Napsal dne Zář 2, 2007 na Blog, Security | 3 komentáře

Následující postup popisuje mé řešení problému s konzolí Nintendo Wii, která mělafirmware 3.0e ještě předtím, než byla očipována. Poté totiž Wii nechtělo načíst konfigurační dvd od WiiKey 1.2 a končilo chybou. PAL hry tedy šly hrát, ale bez možnosti zapnout Region restriction na off by žádná jiná nešla.

-=>

Udělám vám obrázkový návod, ať z toho taky něco máte.

Takže začněme oblíbenou hláškou, že veškeré postupy děláte na vlastní riziko a autor tohoto příspěvku nenese žádnou odpovědnost za poškození či zničení vaší drahocenné konzole. Klidně si pročtete další fóra a postupy (já to udělal).

Většině lidem jde vypálit WiiKey 1.2 config DVD a vše jim jde bez problémů. Jsou ale i tací, kteří na Wii teď nepustí ani kopie, ani originálky, takže … já vás varoval.

1) Takto vypadá zapnutá konzola. Jak vidíte, firmware 3.0E (3.0J, 3.OU bude vypadat podobně).

2) Zkusíme vložit konfigurační WiiKey DVD (stažitelné na oficiální stránce). Po vložení se objeví chyba "An error has occurent". Plno lidí vám řekne, že je to DVDčkem, rychlostí pálení, programem – no možná ano, ale udělal jsem 5 verzí a ani jedna nešla. TIP: Ujistěte se, že pálíte dvd co má okolo 4GB velikost. Stejný výsledek má i půjčené WiiKey dvd, vypálené třetí osobu, u které samozřejmě bezvadně funguje (a čistě náhodou čip onomu člověku přišel společně a mým a montáž prováděla stejná osoba – takže prakticky stejné podmínky).

3). Po vyzkoušení všeho možného jsem našel: Wii-GC/Wii-GC-Emu-Mplayer-Config-BootDisk (info a fórum).
Stažení- Primary linka Mirror. Po stažení jsem vytvořil PAL dvd (mimo PAL, je zde ještě Japonsko a USA). DVD na Wii poznáte tak, že má číslo 44 (velikost). GameCube verze má číslo 14. Takže, po puštění Create_iso_pal44.bat se vytvořilo ISO, které jsem stejným způsobem jako dříve vypálil (Verbatim, Nero 6). Taky můžete zkusit TDK, ale když vám kopie PAL hry funguje a tohle ne, tak je chyba asi někde jinde.

PS: Pokud by se nepovedlo, našel jsem ještě KKw-WiiKey DVD, ale to jsem nepálil a nezkoušel.

V readme je napsáno: "Create_iso_PAL44Other.bat > Pal 4.37Go for Others modchip", ale tento BATák zde nenajdete (nebo aspoň já ho nenašel)

Spuštění vypáleného dvd:

4) Kliknete na Boot DVD. Výběr provádíte GameCube ovladačem (za 200 v bazaru najdete). To proto, že spouštíte GC aplikaci no a v ní vám prostě Wiimote nepojede. Další trik je použít tlačítko reset jako ovládací prvek – držení nebo mačkání. U WiiKey DVD to funguje, zde jsem to nezkoušel, měl jsem ovladač.

5) Po nabootování se se spustí bootldr.dol (.dol je koncovka GC aplikací). Můžete pustit i médium, které tam právě je. Ono totiži vámi vytvořené médium má aplikace na SNES emulaci, videa, a další konfigurační nástroje. Klidně si s tím hrajte a spouštějte ROMky. Ale teď k pokračování návodu.

6) Po nabootování a puštění aplikace čekejte na Boot DVD menu, a vyměňte toto médium za vámi vytvořené WiiKey DVD 1.2 (nebo novější). V podstatě použijeme tento "loader" ke spuštění WiiKey DVD, které normálně nešlo. Něco jako je ELF Launcher na PS2.

Takže ještě jednou: nabootovat BootDisk (to fialové), po spuštění vyměnit DVD za WiiKeyácke a kliknout na Boot DVD. Protože uvidíte obsat DVD, spusťte jeho "AutoRun" kliknutím opět na bootldr.dol. A mělo by se objevit konečně toto:

7) A máme tu WiiKey config obrazovku. Tedy aspoň doufám. Pokud ne, tak vám prostě tento postup nepomohl ale pokud jste se dostali až sem, tak bych to tipnul na špatně udělané WiiKey DVD. Zkuste si ho od někoho půjčit, nebo sosněte vytvořené z torrentů.

Nastavení je celkem jednoduché – jděte to WiiKey configuration a klikněte na Region overrideon. Pak save setting a reset. Vyndejte dvd a funkčnost otestujte.

8) Jedna NTSC a pak PAL hry. No, funguje (stačí úvodní obrazovka .. dál jsem to ani nespouštěl). Před nastavením jsem se sem nedostal.

9) A takhle to vypadalo. Musím říci, že plno DVDček zařvalo. A nějakým šťouralům chci říci, že si hry na Wii taky kupuji (stejně jako samotnou konzli, baterky i čip). Boogie je zde třeba pálené, ale Nero vám k tomu mikrofon nedá – takže to je na navštívení obchodu (doporučuji GameHouse.cz). Dělám to hlavně proto, že si chci zahrát Dance Dance Revolution – Hottest Party a pochybují, že nám to do Evropy hodí. To zas bude jen v Japonsku co ^_~.

3 komentáře na“Jak na WiiKey config DVD na Wii 3.0e”

  1. A kupoval jsi WiiKey v CZ nebo jinde? Ja objednal na divineo.de, poslal penize a chipu jsem se nikdy nedockal, asik 4x jsem posilal email co s tim je a vzdycky jen odepsali, ze se na to podivaj a nic… :o/

  2. [1] Tohle je zaznam z transakce:
    Payment To Konsolenprofis.de Aug. 16, 2007 Completed Details -€69.98 EUR €0.00 EUR
    Transfer From Credit Card Aug. 16, 2007 Completed Details 1,998.38 CZK 0.00 CZK

    Takze u nich jsem mel 2x WiiKey za 1k CZC jeden (vcetne postovneho) a prislo to do tydne.

  3. ahoj Xsofte, koupil sem si Wiičko, už s čipem, updatnutý na 3.0e, a čip (wiikey) flashnutej na verzi 1.9s. sosnul sem si hru super mario galaxy, ale nejde mi spustit (píše že nemůže přečíst disk …)tak sem zkusil všecko, kromě updatu wiička přes net (co kdybych si to bricknul…) tak sem se tě shtěl zeptat na radu, jestli bys nějakou neměl 🙂 zdraví Super Lama

Zanachat odpověď