Dungeon Master I, II a Chaos Strike Back

Napsal dne Čvn 22, 2007 na Blog, Hry | 1 komentář

Znáte legendární RPG Dungeon Master I. A také pokračování s názvem Dungeon Master II. A možná znáte i  amigáckého Chaos Strike Backa. A chcete si tyto hry zahrát pod Windows XP? Žádný problem.

 

Na internetu se objevil fanoušek Raging Mole, který tyto hry předělal do jednoho klona. V něm si můžete hrát výše zmíněné hry (DM1, DM2, CHSB). Jeho projekt nese název Dungeon Master – Return to Chaos. Ke hře je přibalen i editor, který mimo jiné ukazuje nové koužla, věci, nebo různé trigříky a další možnosti (rozmlácení stěny, rozhovory s NPC, splhací lano, random item/potion spell, nabití louče…).

Co o DM – Return to Chaos píše sám autor:

Return to Chaos (hereafter RTC) is my Windows version of the FTL classic „Dungeon Master„, originally released on the Atari ST and Amiga in 1987, and its sequels „Chaos Strikes Back“ and „Dungeon Master II„. Whilst I make no claim to the idea, graphics or sounds, the program itself was entirely written by myself; mostly as a work avoidance tactic in my final couple of months at university. I started writing RTC to learn as I went along the basics of game programming and as such it is the first and only game I have ever written; please be tolerant with any bugs you find! I wish to thank those denizens of the ‚Net who have play tested the game exhaustively – I hope this game brings as much pleasure to you as it did to me whilst writing it. Good luck and have fun.

Download DM-Return to Chaos je zdarma a je k dispozici na autorově stránce [v0.45 má 12.4 MB]

Jinak osobně dohrávám DM1 za den (16h), DM2 za dva dny – s prolezením všech částí a vyEXPění charakterů na max. DM je prostě klasika. A pak že podle Score to trvá 3 mesíce, pche.

Zájemcům ještě doporučují stránku: Dungeon Master Encyklopedia. Je na ní prostě .. všechno. Asi ani nevíte, kolik klonů DM je (i 3D, japonských, Java verze, pokusů o DM3, nové levely etc.)

   No schválně, hráli jste už tohodle Dungeon Mastera?:

 

Jeden komenář na“Dungeon Master I, II a Chaos Strike Back”

  1. Plno dalsich dungeonu ke stazeni je na http://www.dungeon-master.com/forum/viewtopic.php?t=23916

    Doporucuji napriklad:
    Theron's Quest
    OFFICIAL Kid Dungeon
    nebo Surgical Strike

Zanachat odpověď